“Зелена енергія” для медицини: у Ладижині завершують монтаж СЕС на лікарні
Завершується монтаж обладнання трьох сонячних електростанцій з акумуляторними установками зберігання енергії на даху лікарні в Ладижині. Реалізація цього масштабного проєкту стала можливою завдяки синергії міжнародної допомоги, місцевої влади та експертного супроводу. Ініціатива реалізується за сприяння міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» (People in Need).
«Наші експерти Сергій Жовнір та Дмитро Дрозд разом з фахівцями лікарні та представниками донора здійснюють технічну прийомку обладнання. Сподіваємось, що вже за декілька тижнів лікарня почне споживати перший кВт “зеленої енергії”. Цей потужний для Ладижина проєкт реалізується завдяки фінансової підтримки чеської компанії «Людина в біді» (Člověk v tísnта), фахівцями її філії в Україні. Дякуємо донорам за таку значну підтримку!» — зазначив виконавчий директор ГС «Мережа агенцій місцевого економічного розвитку» Юрій Острянин.
Два інвертора вже підключені до мережі. Виконані роботи у щитових. Проєктант та виконавець робіт ТОВ «Оптима Інжиніринг».
Завершення проєкту дозволить лікарні суттєво зменшити витрати на електроенергію та підвищити енергетичну стійкість у періоди пікових навантажень і можливих перебоїв у мережі. Завдяки системам накопичення енергії заклад зможе забезпечувати безперервну роботу критично важливого медичного обладнання.
Окрім економічного ефекту, ініціатива має й стратегічне значення — вона є прикладом впровадження децентралізованої енергетики у сфері охорони здоров’я.